HBIF Pojkar P2012

Välkommen till sidan för Pojkar födda 2012!
Förslag på julklappar kommer här
14 dec
Du blippar, klubben får bonus. Nu med digital kod
11 dec
Beslut om höjda medlemsavgifter
20 nov
HovåsBilldal-spelare till landslagsläger!
14 nov
Det växer på HBA!
11 nov
Inga inlägg
Inga inlägg
9 nov, 20:54 0 kommentarer
TACK alla barn, ledare och föräldrar för en rolig kväll igår. Vilket gäng vi är tillsammans! (fler bilder finns i facebookgruppen)
Vi vill också passa på och tacka för den här säsongen och vi återkommer om det dyker upp några inomhus cuper, när vi startar träningen igen osv, så håll utkik.
TACK också ALLA ni som sålde Bingolotter till uppestittarkvällen. Totalt fick vi in 2 440 kr till lagkassan, bra jobbat.
För er som inte har hämtat era Bingolotter till uppesittarkvällen så kan man kontakta Sara Danestedt 0733-905482 så löser vi detta.
God Jul & Gott Nytt år på er!
Tränarna
6 nov, 10:39 0 kommentarer
Hej!
En liten påminelse om att höstfesten är nu på fredag den 8 /11.
Vi avslutar terminen tillsammans med F2012 med lite lekar, disco och tilltugg i klubbhuset på Billdalsvallen .
Vi startar klockan 18 och håller på till klockan 19:30.
Ni som beställt bingolotter till uppesittarkvällen får dessa under kvällen & ni som ej kan komma då får kontakta Sara på telefon 0733-905482 så löser vi upphämtning av lotter.
Vi ses!
Tränarna
17 okt, 12:28 0 kommentarer
Hej på er!
Ni läser rätt vi skall sälja Bingolotter till uppesittarkvällen den 23/12. Vi skall inte bara sälja dessa Bingolotter utan vi skall utman oss om att sälja FLEST Bingolotter i hela HBIF. Gör vi detta kommer vi att belönas med en pizza- och filmkväll i klubbstugan.
Vi tränare tänkte av skapa ett individuellt pris till den spelaren som säljer flest lotter som delas ut den 8/11 på Höstfesten.
Hur går detta till?
Ni kommer att få en separat kallelse om försäljning av Bingolotterna. I denna kallelse skriver ni vilka lotter ni vill ha (finns 3 st att väla på ) samt hur många av varjr sort. Sedan swishar ni pengarna för antalet lotter till det bekanta nummret 0733-905482 (Sara Danestedt) senast den 21/10.
Uppesittarlotterna finns i tre olika utföranden;
- Enkellotten som kostar 50 kr. Detta är den "vanliga" bingolotten. 10kr per lott till lagkassan!
- Dubbellotten som kostar 100 kr. Vinner man på dubbellotten, dubblas vinsten. 20kr per lott till lagkassan!
-Premiumlotten som kostar 250kr. Förra årets nyhet och stora succe. Samma princip som dubbellotten men vinsten multipliceras med 5. 50kr per lott till lagkassan!
OBS! Premielotterna finns endast i begränsad upplaga!
Det är alltså snabb förfrågan hos släkt, vänner och bekanta hur många lotter som de vill ha och därefter in i kallelsen och skriv in.
Så istället för att köpa uppesittarlotterna i affären köp dem av oss i p2012.
Hur många lyckas vi att sälja?
Tillsammasn är vi HBIF!
14 okt, 19:52 0 kommentarer
Hej på er!
Då arbetet med vårt nya konstgräs går som planerat så stängs hela HBA ner den 28 oktober. Detta innebär att vår sista träning för denna säsongen bli den söndagen den 27/10 (tänk på att det är vintertid denna söndgen). Tänk på att HBA är en byggarbetsplats nu de sista träningarna, var vänlig att håll barn,föräldrar och husdjur borta från kortsidora och alla roliga jord och asfaltshögar som finns lite här och var.
Vi avslutar säsongen med en höstfest den 8/11 i klubbhuset på Biddalsvallen (svara i separat kallelse).
Glöm inte att svara på kallelserna som går ut till träningarna, allt för att vi tränare skall kunna planera så bra träningar som möjligt.
Hoppas vi ses på träningen på söndag!
Tränarna
9 okt, 15:19 0 kommentarer
Vi avslutar terminen tillsammans med f2012 med lite lekar, disco och tilltugg i klubbhuset på Billdalsvallen .
Vi startar klockan 18 och håller på till klockan 19:30.
Kostnad: 40 kr/person som swishas till Sara Danestedt 0733-905482, glöm inte att skriva ditt barns för och efternamn.
Separat kallelse går ut och meddela gärna där eventuella allergier.
Innan och efteråt behöver vi hjälp av några pigga föräldrar som kan vara med och förbereda samt städa efteråt, så tveka inte att höra av dig till Sara Danestedt 0733-905482.
Vi hoppas på en trevlig kväll!
Tränarna
sön 5/1
09:00-18:00 |
Mölnlyckecupen
Wallenstamhallen |